Forum Halluxmed to miejsce na wyrażanie Waszych opinii po operacji haluksów, przebiegu z samej operacji usuwania haluksa czy późniejszej rehablitacji.
Zachęcamy do dyskusji i dzielenia się waszymi doświadczeniami szczególnie w temacie leczenia haluksów, ale także innych dolegliwości stóp.*

Forum Halluxmed - opinie pacjentów po operacjach haluksów

Tydzień po zabiegu





Strona 1 z 2
1 | 2

Autor

Wiadomość

Beata
29.01.2014 13:11
jestem juz 7 dni po zabiegu,nie biorę żadnych środków znieczulających od 3-dni.Blizny ładnie się goją.Jestem szczęśliwa widząc moje ładne proste stopy.Z całego serca chciała bym podziękować dr.Jackowiakowi i całemu personelowi za moje piękne nogi,za opiekę,komfort i miłą atmosferę.Cieszę się bardzo za znalezienie w internecie kliniki.Polecam wszystkim tę klinikę a dzięki wpisom uwierzyłam że można zabieg przeżyć bez stresu i bólu.
ania
01.02.2014 20:13
mam pytanie ; miała pani operację w zimie a więc w jakich butach pani chodzi? czy w tych tradycyjnych ortopedycznych?
Beata -Skarżysk
05.02.2014 18:03
Tak w tych ortopedycznych,ale miałam niezły ubaw gdy wyszłam pierwszy raz na spacer a pani z pieskiem też na spacerku i z papierosem,gdy mnie zobaczyła o mało papierosa nie połkneła.A tak serio nogi mi nie zmarzły przy tym-8.Butki nie ślizgają się.Jutro wybieram się na spotkanie z dyrektorem również w moich bucikach,ale tylko dlatego żeby moim koleżankom pokazać że to nie są mity.Po 4 tygodniach od zabiegu mam założyć swoje buty czyli już niedługo.Pozdrawiam i powodzenia.
X
05.02.2014 22:40
Podobno taka operacja jest niebezpieczna , mozna wyladowac na wozku?.
I strasznie boli!,
Beata -Skarżysko
06.02.2014 19:29
To są mity ,operacja na obie stopy trwała około 1 godziny.Zero bólu po operacji ponieważ nogi są ostrzykiwane środkami przeciw bólowymi.Na drugi dzień wyszłam na własnych nogach,zaufałam doktorowi Jackowiakowi,uwierzyłam że można takie zabiegi przejść bezboleśnie,w warunkach bardzo komfortowych,a personel kliniki na wysokim poziomie.Wspaniale wspominam również wizytę kontrolną,szkoda było mi się żegnać z panią Małgosią \'wspaniałą pielęgniarką\'jak cały personel,ponieważ kolejna moja wizyta jest już w Warszawie.Dziś jestem 16-dzień po zabiegu i już wyszłam w swoich butach.Życzę powodzenia.
Justyna
09.02.2014 19:00
A która operacja nie jest w jakiś sposób niebezpieczna? Ważna by osoba operująca była fachowcem, którym bez wątpienia jest dr Jackowiak. Ja również dużo się nasłuchałam przed operacją, że to niebezpieczne, że wada wraca, że bardzo bolesne, chodzić nie można przez miesiąc, teraz się z tego śmieję. Najczęściej takich rad udzielają ludzie, którzy nie mają pojęcia ani o wadzie ani w ogóle nie przeszli nigdy żadnej operacji. Ja swoją zrobiłam rok temu i nie żałuję, teraz mam śliczne stopy, za które niezmiernie dziękuję. Żałuję, że się bałam i nie zrobiłam operacji wcześniej.
Klinika Jackowiak
11.02.2014 11:27
Szanowni Państwo, prosimy pamiętać, że czas stosowania obuwia pooperacyjnego to przeciętnie 4-5 tyg. Zazwyczaj czas ten jest jednak ustalany indywidualnie. Prosimy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących noszenia tego rodzaju obuwia, gdyż ma ono duży wpływ na bezproblemowy powrót do zdrowia i znacząco ułatwia chodzenie.
Chodzenie w obuwiu pooperacyjnym rozpoczyna się od pierwszej doby po zabiegu.
Asia
15.02.2014 00:57
Pani Beato mam pytanie, czy po operacji musiała pani chodzić o kulach? Czy od razu w tych butach ortopedycznych, bo ja jestem po usunięciu piersi i kilku węzłów chłonnych i nie mogłabym obciążać ręki. Ortopeda mówił że powinnam usunąć te haluksy bo skrzywione przez to palce będą coraz bardziej mi utrudniały chodzenie, a i już mam problem i z butami i z bólem , z góry dziękuję i zazdroszczę pani tej wygody, ale może i ja będę miała taką możliwoć, pozdrawiam.
Natalia
15.02.2014 19:15
Witam serdecznie. Mam pytanie jak długo czeka się na operację od przeprowadzonej konsultacji? Mam umówioną wizytę na koniec marca to kiedy mogę spodziewać się zabiegu? pozdrawiam
Beata -Skarżysko
16.02.2014 13:17
Witam Natalio ja swoją wizyte i termin zabiegu umawiałam jednocześnie.Wizytę miałam 12 grudnia a zabieg 21 stycznia.W tym czasie wzięłam szczepionki przeciw żółtaczce.Warto zapytać w klinice jeśli pani nie miała takiej szczepionki.Czas między pierwszą a drugą szczepionką to miesiąc.Pozdrawiam i powodzenia.


Strona 1 z 2
1 | 2




*Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za treści zamieszczane na naszym forum. W sprawie szczegółowych zapytań o indywidualny przebieg leczenia haluksów prosimy kontaktować się bezpośrednio ze Szpitalem Halluxmed.

Wypełnij interaktywną ankietę i sprawdź na jakie schorzenie stopy cierpisz!

Natychmiastowa diagnoza!

Haluksy - czym są i skąd się biorą?

Paluch koślawy (potocznie zwany haluksem) jest to deformacja stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniem obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo zmiany postępują prawie bezboleśnie, a pojawiające się dolegliwości bólowe mają charakter epizodyczny. Z biegiem czasu w wyniku rozwoju przewlekłego miejscowego stanu zapalnego dolegliwości bólowe występują coraz częściej i ulegają nasileniu. W przypadku pogłębiania się deformacji i wzrostu dolegliwości bólowych jedynym skutecznym leczeniem haluksów jest leczenie operacyjne.

Haluksy - przyczyny i sposoby leczenia

Przyczynami powstawania deformacji stopy mogą być m.in. płeć, patologia mięśnia piszczelowego tylnego, płaskostopie, choroby reumatyczne, przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa czy złe obuwie. Wbrew powszechnej opinii złe obuwie nie jest najczęstszym powodem powstawania haluksów, a czynniki genetyczne - dotyczy to według oszacowań od 58 do 88% pacjentów (haluksy dziedziczone są głównie ze strony matki).
Co ważne nie ma jednej uniwersalnej metody, którą można zastosować w przypadku leczenia palucha koślawego. Przed przystąpieniem do leczenia operacyjnego haluksa pacjentka/pacjent jest dokładnie badany.
Przy minimalnej deformacji stopy i małych dolegliwościach bólowych zalecamy nieoperacyjne leczenie haluksów polegające na doborze właściwego obuwia lub wkładki ortopedycznej, stosowanie aparatów korygujących, farmakoterapię czy zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wszystko o haluksach

Czy wiesz, że...

  • Deformacja palucha koślawego dotyczy od 2 do 4% populacji.
  • Często pierwsze objawy występują jeszcze przed 20 rokiem życia.
  • W ponad 70 %  haluksy występują na obydwu stopach, choć nie zawsze w tym samym czasie.
  • Problem haluksów nie dotyczy tylko kobiet, również mężczyźni zmagają się z deformacją palucha koślawego.

Haluksy: pierwsze objawy

Film Artroskopia Stawów

Dr Paweł Zalita opowiada o artroskopii stawów.

Szpital Halluxmed

poznaj nasz szpital

Szpital Halluxmed, tu wykonujemy operacje haluksów

Historie naszych pacjentów

poznaj naszych pacjentów

Historie naszych pacjentów po operacji haluksów